Yılmaz’dan muhalefete toptan yanıt; "3 Kasım’da öldünüz, Allah rahmet eylesin

Yılmaz’dan muhalefete toptan yanıt; "3 Kasım’da öldünüz, Allah rahmet eylesin

AKP Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, muhalefetin günlerdir sürdürdüğü eleştiri bombardımanına nihayet yanıt verdi. Kamuoyu araştırmalarında, yüzde 40 oy oranıyla birinci parti olduklarını tekrarlayan Yılmaz; “Yüzde 1'lik p

AKP Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, muhalefetin günlerdir sürdürdüğü eleştiri bombardımanına nihayet yanıt verdi. Kamuoyu araştırmalarında, yüzde 40 oy oranıyla birinci parti olduklarını tekrarlayan Yılmaz; “Yüzde 1'lik partilerin yaptığı muhalefete toptan cevap veriyorum. 3 Kasımda öldünüz, Allah rahmet eylesin” dedi.

    Muhalefet partileri, günlerdir iktidarı ve Bolu Milletvekillerini topa tutuyorlar. Yüksel Coşkunyürek'in gazetemize yaptığı, “Kamuoyu yoklamalarında birinci partiyiz, halk bizden memnun” sözleri, tüm muhalefet partilerinin sert biçimde yaptığı açıklamalarla tepki görmüştü. Dikkat çekici iddiaların da yer aldığı muhalefet açıklamalarına, AKP Bolu Milletvekili Metin Yılmaz'dan ilginç yanıt geldi. Yılmaz'ın yer verdiği ifadelere, muhalefetin tepkisi merak ediliyor.

Yüzde 1'lik partilersiniz

    Yılmaz, Coşkunyürek'in kamuoyu araştırmaları hakkında söylediği sözlere destek vererek; “Bizim işimiz gücümüz var. Yüzde 1'lik partilerin yaptığı açıklamalara her gün cevap vermek istemiyorum. İşlerimden zaman bulursam, çıkıp toptan cevap veririm. İşte cevabım. İstatistiklerden haberim var. Kamuoyu yoklamalarını yakından izleyecek konumdayım. Muhalefet itiraz da etse, AK Parti şu anda yüzde 40 oyla, Türkiye'nin birinci partisi. Muhalefet 3 Kasım seçimlerinde öldü. Allah rahmet eylesin” dedi.

Dedemin zamanının siyaseti

    Muhalefetin dile getirdiği konulara benzetmelere değinen Metin Yılmaz, bu tür muhalefetin 30 yıl öncesinin siyaseti olduğunu ve modasının geçtiğini vurguladı. Yılmaz, “3 kilogram portakal, deve kuşu, abesle iştigal, kurşun asker gibi benzetmeler ve sözler 30 yıl öncesinin siyasetini yansıtıyor. Bu arkadaşlar, dedemin siyaset döneminin muhalefetini, politikasını yapıyorlar. Ne yazık ki o dönem siyaseti ile karşı karşıyayız. Dedem 1989 yılında öldü, bu tarz siyaset de 3 Kasım’da öldü. Bu partilerin, hiç işleri yok, sadece laf üretiyorlar. Yaptıkları şeyin, ne Bolu insanına ne bizim yapacağımız işlere bir katkısı var” açıklamasında bulundu.

İltifatları da umurumda değil

    Metin Yılmaz, muhalefetin, AKP milletvekilleri olarak üç buçuk yıllık dönemlerinde Bolu'ya faydalı işler yapmadıkları, eğer yaparlarsa takdir edilip destek görecekleri yönündeki açıklamalarına da sert çıktı. Yılmaz; “Eleştirileri ve bu tip siyaseti kabul etmiyorum. Eğer faydalı işler yaparsak, bizi takdir edeceklermiş. Belçika’da bir atasözü var, “Eleştiriye tahammülün yoksa, iltifatın kıymeti olmaz.” Eleştiriler yapıcı değilse, iltifatları da umurumda değil. Hayal dünyasında yaşayıp, yaptığımız hizmetleri görmüyorlarsa, bu onların sorunu” dedi.

Biz halkız

    Muhalefet partilerinin, eleştirilerini sıralarken, ısrarla üzerinde durdukları ve ortak görüş beyan ettikleri konu, Bolu milletvekillerinin çalışmadığı, mecliste bir varlık göstermedikleri, hiçbir hizmetin Bolu'ya gelmediği, yapmadıkları işleri de kendilerine mal etmeleri ve başarısız ve halkın esnafın durumundan habersiz oldukları yönünde yoğunluk kazanmıştı. Metin Yılmaz, muhalefetin bu iddialarına karşılık ise şöyle konuştu; “Onların iddia ettiği gibi halktan uzak değiliz. Biz halkın hep içindeydik, içindeyiz. Biz halkız. Köylere gidiyoruz. Onların gözlerinin içine bakıyoruz ve takdirlerini, teveccühlerini görüyoruz. Biz, Bolu insanından gelen taleplere göre siyaset yapıyoruz. Artık ilkbahar geldi. Köy ziyaretlerimiz yoğunlaşacak. Köylerin alt yapı sorunlarını gidermek için ilimize ayrılan 20 milyon YTL'nin yerinde kullanılıp kullanılmadığını denetleyeceğiz. En iyi ne şekilde değerlenir onları konuşacağız. Biz yolumuza devam ediyoruz. Açtığım internet sitesinden, ayrıntıları öğrenebilirler. Çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor ve sürecek. Bizim her açıklama yapana cevap verecek vaktimiz yok.”

Yüksel Ceylan gibi kapıya kamera koymadık

    Halkla iç içe olduklarının altını çizen Metin Yılmaz, onların sorunlarını dinlediklerini ve insan ayrımı yapmadıklarının altını çizerek; “Biz halkla iç içeyiz. Onlar için, onlarla çalışıyoruz. Yüksel Ceylan gibi odalarımızın kapısına kamera takıp beğendiğimiz insanı içeriye almıyoruz. Ceylan, Belediye Başkanlığı döneminde kameradan bakıp, “şunu alın içeri, bunu almayın” diye insan seçiyordu. Onun yanına makamına girebilen insan yoktu. Bize, her isteyen gelebilir, sorunlarını anlatabilir” diye konuştu.

08.04.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.