Yok öyle yağma, istifa et-mi-yo-rum

Yok öyle yağma, istifa et-mi-yo-rum

CHP İl Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Tanju Özcan, AKP İl Başkanı Mehmet Emin Güz'ün Belediye Meclisi üyeliğinden istifasının ardından, kendisine de aynı yönde telkinler yapıldığını ve bu telkinlerin siyasi bir lince dönüştürülmeye çalışıldığını söyl

CHP İl Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Tanju Özcan, AKP İl Başkanı Mehmet Emin Güz'ün Belediye Meclisi üyeliğinden istifasının ardından, kendisine de aynı yönde telkinler yapıldığını ve bu telkinlerin siyasi bir lince dönüştürülmeye çalışıldığını söyleyerek ifade ile Meclis'teki görevinden ayrılmayacağını vurguladı;  "İstifa et-mi-yorum.”

Seçim döneminde milletvekili adayı oldukları için boşalan İl Başkanlığı makamlarına atanan iki isimden AKP'li Mehmet Emin Güz ve CHP'li Tanju Özcan'ın diğer bir ortak yönleri de Belediye Meclis üyeleri olmaları. Bir süre önce, Belediye Meclisi'ni siyasi bir arenaya çevirmek istemediğini söyleyerek istifa eden Güz, bir tartışmanın da ilk kıvılcımını çaktı ve Özcan'ın da üyelikten istifa etmesi gerektiği yönünde sesler yükselmeye başladı. Kendisine bu telkinlerde bulunanları siyasi linç girişimcileri olarak tanımlayan Özcan çok sert konuştu.

RAHATÇA AT OYNATMAK İSTİYORLAR

Seçimler sırasında, ne Güz'e ne de kendisine Belediye meclisinden istifa et çağrısı gelmediğini, ne olduysa seçimlerden sonra olduğunu ifade eden Özcan şunları söyledi; “Bir anda Sayın Güz istifa etti... Sonrasında Sayın Belediye Başkanı ve saz arkadaşları aynı ağızdan başladılar “Tanju Özcan da İl Başkanı, O da Belediye Meclisinden istifa etmelidir” türküsünü söylemeye... Niye söylüyorlar bu türküyü.... Çünkü istiyorlar ki, Tanju Özcan gibi ilkeli, dürüst, vasıflı bir adam ayrılsın ki, rahatça at oynatalım....”

BENİ ONLAR GÖREVE GETİRMEDİ

Belediye Meclis üyeliğine halkın oyları ile seçildiğini tekrarlayan Özcan, Belediye Başkanı Yılmaz'ı başıboş bırakmayacağını öne sürerek şöyle konuştu; “Yok öyle yağma.... Tanju Özcan o göreve Alaaddin Bey ve arkadaşlarınca getirilmemiştir. Tanju Özcan'ı oraya halk seçerek 5 yıl süre ile getirmiştir. Tanju Özcan da bu güne kadar halkın verdiği bir görevden asla kaçmamıştır... Kaçmayacaktır da.... Bazılarının daha iyi anlaması için gözlerinin içine bakarak söylüyorum.... Belediye Meclisinden İS-TİFA ET-Mİ-YO-RUM... Alaaddin Yılmaz'ı başı-boş bırakmıyorum... Belediye Meclisine ben siyasi kimliğim ile seçildim.... Beni oraya leylekler değil, CHP'nin oyları getirdi.... Orada da siyasi kimliğim ile oturuyorum.... Siyasi kimliğimi bir tarafa bırakmadım... Bundan sonra da bırakmam... Ama eskiden de olduğu gibi Bolu Belediye Meclisi'nde Parti Propagandası yapmadım... Bundan sonra da yapmam....”

DOSTA DÜŞMANA İLAN EDİYORUM Kİ…

Tanju Özcan ayrıca, İl Başkanı olmam sebebiyle istifasını isteyen Alaaddin Yılmaz'ın geçen dönem Belediye Meclis Üyesi iken, 2 yıl Fazilet Partisi'nin, 2 yıl da AKP'nin il başkanlığını yaptığını hatırlatarak; “Ben 5 yıl süre ile Bolu Belediye Meclisi'ne seçildim, sürem dolmadan da ayrılmayacağımı yapılan yanlışlıkların karşısında aynı şekilde dimdik duracağımı dosta düşmana ilan ediyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.