YURTKUR Bolu Bölge Müdürü Kalfaoğlu;"En büyük yatırım Bolu’ya yapıldı"

YURTKUR Bolu Bölge Müdürü Kalfaoğlu;"En büyük yatırım Bolu’ya yapıldı"

Yurtkur Bolu Bölge Müdürlüğü, Yurtkur Tanıtım Günleri çerçevesinde basın mensuplarına bir kahvaltı verdi. Bölge Müdürü Mehmet Kalfaoğlu, yurtlar hakkında ve diğer konularda açıklamalarda bulundu.

Yurtkur Bolu Bölge Müdürlüğü, Yurtkur Tanıtım Günleri çerçevesinde basın mensuplarına bir kahvaltı verdi. Bölge Müdürü Mehmet Kalfaoğlu, yurtlar hakkında ve diğer konularda açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarına verilen kahvaltıya Yurtkur Bolu Bölge Müdürü Mehmet Kalfaoğlu'nun yanı sıra Bölge Müdür Yardımcıları Şerafettin Çilkara, Hayati Aslan ve Bolu Yurt Müdürü Dilaver Altınkaya katıldı. Kalfaoğlu burada yaptığı konuşmada, yurtlar hakkında bilgiler verdi. 2005-2006 eğitim-öğretim yılında Türkiye genelinde 252 bin öğrencinin Yurt-kur'a başvurduğunu, bu öğrencilerden %47'sinin yurtlara yerleştirildiğini ve diğer öğrencilerin taleplerinin karşılanabilmesi için de kiralama ve satın alma çalışmaları ile inşaatı süren binaların bitirilmeye çalışıldığını belirtti. Ayrıca deprem bölgesi olması nedeniyle Yurtkur'un Türkiye'deki en büyük yatırımını Bolu'ya yaptığını da sözlerine ekledi. Bölge Müdürünün verdiği bilgilere göre yeni hizmete geçecek yurtlarla birlikte Bolu, Sakarya, Düzce ve İzmit'i kapsayan bölgede 11.000 öğrenci barınacak. Bolu Merkezde kalan öğrenci sayısı ise 1824 olarak açıklandı. Gölköy kampüsüne yapılmakta olan 1200 kişilik yurtla birlikte bu sayı daha da artacak. Yeni yapılan yurtlar, neredeyse özel yurtlar ayarında. Yurtlarda ranza sistemi tarihe karışırken, artık öğrenciler rahat karyolalarında kalacak. 4 kişilik olan odalarda ise banyo ve tuvalet odanın içinde bulunuyor. Ayrıca yurtta, lokanta, kantin, kuaför, çamaşırhane, ayakkabı tamircisi, terzi, bilardo ve internet salonları gibi bir çok olanak da öğrencilere sağlanmış durumda.

Şehir merkezindeki yurtların basın mensuplarına gezdirilmesinin ardından ise Gölköy kampüsüne geçildi ve inşaatı devam etmekte olan 1200 kişilik yurt hakkında bilgiler verildi. Müdür yardımcıları ve şantiye şefinin verdikleri bilgilere göre, yurt inşaatının %98'i tamamlanmış durumda. Bu sene gönderilen 3,5 trilyonluk ödeneğin yanı sıra 7,5 trilyonluk ek ödenek sayesinde buradaki yurdun yıl sonuna kadar faaliyete geçirilmesi planlanıyor. Yapımı süren yurdun sözleşmesi 1999 yılında yapılmış ve 2000 yılında inşaatına başlanmıştı.

08.09.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.